Jak urządzić pokój dziecięcy dla chłopca?

Chłopcy są zazwyczaj bardzo żywiołowi, rozpiera ich energia, chęć do zabawy i nieustającego działania. Urządzanie dla nich pokoju wcale nie jest zadaniem łatwym, ponieważ recepta na funkcjonalne i estetyczne zagospodarowanie przestrzeni może być bardzo różna. Przy aranżacji pokoju dziecka należy uwzględnić kilka czynników, takich jak jego wiek, zainteresowania oraz potrzeby. Inaczej bowiem będzie wyglądał pokój dla małego chłopca, a inaczej dla dorastającego nastolatka.

Czym kierować się przy aranżacji pokoju chłopięcego w wielu szkolnym?

Jeżeli masz syna w wielu przedszkolnym i szkolnym jego pokój powinien być jasny, przestronny, kolorowy i oczywiście pełen zakamarków i schowków. Chłopcy uwielbiają dobrą zabawę i zazwyczaj mają mnóstwo niedużych zabawek typu samochodziki, klocki, figurki zwierzątek, narzędzia do majsterkowania, a nawet akcesoria do gotowania. Dlatego niezbędne okażą się nie tylko meble w postaci regału, biurka, szafy i łóżka, ale także dodatkowe kosze, pojemniki i półki na chłopięce skarby. To pozwoli zachować porządek, a jak wiadomo dzieci nie przepadają za sprzątaniem. Pokój chłopca to jego królestwo w którym on sam musi czuć się najlepiej. Pokój dziecięcy dla chłopca miejsce do zabawy, nauki i wypoczynku, dlatego powinien być urządzony przede wszystkim funkcjonalnie i estetycznie.

Jak powinien wyglądać pokój dziecięcy dla chłopca?

Oczywiście to rodzice decydują o wyglądzie lokum dla małego lokatora, ale powinni także uwzględnić jego wiek, zainteresowania i potrzeby. Przedszkolak jest zazwyczaj ciekawy świata i pełen szalonych pomysłów więc jego pokój powinien być funkcjonalny, wygodny i zapewniający mu komfortowe warunki do wypoczynku i zabawy. Ponadto powinien zapewniać dziecku bezpieczeństwo i swobodny dostęp do książeczek, zabawek i innych skarbów. Aby chłopiec mógł kreatywnie i twórczo się rozwijać potrzebny mu także kącik do realizacji twórczych działań, takich jak wycinanie, kolorowanie czy lepienie plasteliną. Starsi chłopcy zazwyczaj więcej czasu spędzają przy biurku, przy którym odrabiają lekcje dlatego powinni mieć wygodne i praktyczne meble, takie jak biurko z dodatkowymi szufladami i krzesło, dostosowane do wzrostu.

Dlaczego warto skorzystać z usług projektanta?

Urządzenie pokoju chłopca zależy w dużej mierze od metrażu jakim dysponujemy. Jeżeli jest on mały trudno samemu funkcjonalnie i estetycznie go zaprojektować. W przypadku dużych metraży możliwości jest znacznie więcej, ale trzeba uważać by nie nagromadzić nadmiaru przedmiotów, które mogłyby wywołać chaos. Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług doświadczonego projektanta, który uwzględni potrzeby dziecka i marzenia rodziców o pokoju idealnym.