Jak znieść upalne dni? Wystarczy w biurze, domu czy mieszkaniu zamontować klimatyzację, która przyniesie ulgę nawet w najbardziej upalne dni. Klimatyzatory w zależności od rodzaju mogą być montowane w różnych miejscach. Co ważne, często nie trzeba doprowadzać przy tym przewodów i kuć ścian – dzięki temu montaż jest nie tylko mniej inwazyjny, ale również szybszy. Jednym z typów klimatyzacji jest wariant przypodłogowy, montowany dość nisko na ścianie. W takim przypadku urządzenie zaciąga powietrze dołem, a wypuszcza je górą.
Dlaczego klimatyzacja przypodłogowa to dobry wybór?
Dobrej jakości klimatyzator przypodłogowy będzie urządzeniem wydajnym, pracującym cicho i ergonomicznie. W niektórych modelach dostępny jest również tryb nocny. To pozwala zaoszczędzić energię, ale również zyskać pewność, że pomieszczenia nie wychłodzą się, ani też nie nagrzeją w czasie, gdy domownicy będą spać. Dodatkowo standardem jest już to, że tego typu klimatyzatory są wyposażone w tryb wentylatora, co oznacza, że przy wyłączeniu funkcji chłodzenia i ogrzewania za pomocą nawiewu można również obniżyć temperaturę w pomieszczeniu. Klimatyzatory pracujące na pełnej mocy są w stosunkowo krótkim czasie w stanie ogrzać lub ochłodzić (w zależności od potrzeb) wybrane pomieszczenie.
O czym warto pamiętać, by cieszyć się w pełni z użytkowania klimatyzacji przypodłogowej?
Klimatyzatory przypodłogowe to urządzenia różnorodne pod względem parametrów. Na co zatem warto zwrócić uwagę przy wyborze urządzenia? Przede wszystkim należy zapoznać się ze specyfikacją produktu – jeżeli sami nie rozumiemy danych tam zawartych, dobrym rozwiązaniem jest poproszenie o pomoc fachowca. Wybierając klimatyzator, warto stawiać na dostawców, którzy dodatkowo w ofercie zapewniają montaż, przegląd oraz konserwację wybranego urządzenia.
Jak moc urządzenia wpływa na komfort użytkowania klimatyzacji?
Klimatyzator przypodłogowy, podobnie jak każdy inny będzie się sprawdzał w sposób satysfakcjonujący tylko wtedy, gdy jego moc zostanie dopasowana do metrażu pomieszczenia, w którym się znajdzie. Oczekiwania względem mocy można oszacować samodzielnie – wystarczy określić powierzchnię pomieszczenia (metrach) i pomnożyć ją przez 100. Uzyskany wynik będzie mocą chłodniczą klimatyzatora wyrażoną w Watach.
Czy klimatyzacja wpływa na czystość powietrza?
Klimatyzator przypodłogowy nie tylko chłodzi, ale również dba o jakość powietrza w pomieszczeniu. W tego typu urządzeniach montowane są filtry do oczyszczania powietrza, które pochłaniają alergeny, mikroorganizmy oraz nieprzyjemne zapachy. Z tego też względu klimatyzacja to idealne rozwiązanie dla alergików, którzy chcą mieć w swoich pomieszczeniach komfortowe warunki zarówno cieplne, jak i pod względem czystości powietrza.