Niezbędne akcesoria łazienkowe Andex – co wybrać?

Łazienka to nie tylko idealnie wykończona elewacja połączona z podstawowym wyposażeniem. To także szereg akcesoriów, które wprowadzają do wnętrza ład i porządek. W ofercie firmy Andex znajduje się mnóstwo ciekawych i zaskakujących dekoracyjnych rozwiązań, dzięki którym łazienka staje się piękniejsza i bardziej funkcjonalna.

Koszyczki łazienkowe

Na pierwszy rzut oka koszyczki łazienkowe wydają się małe i niepozorne. W rzeczywistości trudno się bez nich obejść. To one służą jako podstawka dla mydeł, środków czyszczących, a nawet szczotek i innych artykułów higienicznych. Koszyczki dostępne w ofercie to najczęściej modele pojedyncze, ale też podwójne i potrójne. Pokryto je warstwą chromu, która chroni je przed działaniem wody i środków czyszczących oraz gwarantuje dużą trwałość.

Wieszaki łazienkowe

Niby niepozorne, a tak naprawdę niezwykle funkcjonalne. Wieszaki — bo o nich mowa — to akcesoria łazienkowe, które mogą służyć do wieszania ręczników, elementów garderoby, a nawet szlafroków. Wieszaki dostępne w ofercie firmy Andex składają się z jednego, dwóch, trzech, a nawet… siedmiu haczyków. Niektóre z nich są przystosowane do mocowania kubków lub innych pojemników (w wersji pojedynczej lub podwójnej).

Półki łazienkowe

Bez półek łazienkowych trudno sobie wyobrazić funkcjonalną aranżację łazienki. Służą one do przechowywania ręczników, łazienkowego wyposażenia, akcesoriów itd. Ich cechą jest lekka, ożebrowana konstrukcja. Dzięki temu łatwiej odprowadzają wilgoć ze znajdujących się na nich przedmiotów. Z reguły półki łazienkowe są płaskie, ale niektóre z nich posiadają specjalnie wykończone brzegi, które zabezpieczają przedmioty przed upadkiem.

Uchwyty łazienkowe

Akcesoria łazienkowe Andex to także różnego rodzaju uchwyty i siedziska. Zwykle montuje się je w łazienkach przeznaczonych dla osób starszych i niepełnosprawnych. Niemniej część z nich sprawdzi się również w trakcie organizacji przestrzeni zwykłych łazienek. Dzięki nim łatwiej zapewnić bezpieczeństwo w pomieszczeniu, które de facto pozostaje zwykle dość mocno zawilgocone (o śliskiej podłodze nie wspominając).

Lustra łazienkowe

Lustro w łazience odgrywa dwojaką rolę. Po pierwsze, optycznie powiększa przestrzeń, wobec czego nadaje się do łazienek o dość niewielkiej kubaturze. Po drugie, lustra ułatwiają codzienny makijaż. Nie można też zapominać, że lustra — zwłaszcza obudowane stalą szlachetną lub innymi dekoracjami — to prawdziwa „wisienka na torcie”w łazienkowej aranżacji. Jak widać, na ogólny wyraz łazienkowej aranżacji mają wpływ różne detale. Dlatego warto je wybierać świadomie, stawiając na sprawdzonych dostawców i producentów.