Popularni producenci wkrętarek

Wkrętarki to elektronarzędzia, które z pewnością warto mieć w swoim domu. Pomagają one wykonać podstawowe prace remontowe. Koszt wezwania fachowca do każdej usterki czy chęci powieszenia na ścianie nowego obrazu często jest nieopłacalny, a kwota, jaką musimy zapłacić za profesjonalną pracę, wystarczy na dobrej jakości sprzęt, który może nam służyć przez wiele lat. Poniżej możesz zapoznać się z kilkoma producentami wkrętarek do zadań specjalnych.

Wkrętarka — do czego może się przydać?

Wkrętarka jest urządzeniem mechanicznym, które służy do wykręcania i wkręcania wkrętów i śrub. W jej wyposażeniu znajdują się wymienne końcówki, które bardzo łatwo można dopasować do różnego rodzaju wkrętów. Dodatkowo wkrętarka przy pracach na niektórych materiałach (np. drewnie) może z powodzeniem służyć jako wiertarka.

Rodzaje wkrętarek

W ofercie wkrętarek najczęściej możemy spotkać:

  1. Wkrętarki stacjonarne, które są zasilanie bezpośrednio z sieci pneumatycznej. Wykorzystywane są zazwyczaj w warsztatach samochodowych np. szybkiego zdejmowania kół w samochodzie.
  2. Wkrętarki akumulatorowe, które charakteryzują się wbudowaną sekcją ogniw, pozwalająca na ich użytkowanie bez konieczności podłączenia do kontaktu.

Popularni producenci wkrętarek

Wśród najpopularniejszych producentów wkrętarek można wymienić:

  • Bosch,
  • Metabo,
  • DeWalt,
  • Graphite.

Wkrętarki graphite

Wkrętarki Graphite są częscią Grupy Topex, która zajmuje się produkcją elektronarzędzi oraz narzędzi ręcznych. W jej ofercie znajdują się zarówno wiertarko-wkrętarki, jak i wkrętarki akumulatorowe. Wśród popularnych modeli tego producenta możemy wyróżnić przede wszystkim, takie wkrętarki Graphite, jak:

  • wkrętarka Graphite Energy+ 58GO16 – akumulatorowe narzędzie wyposażone w poręczną latarkę akumulatorową, torbę oraz dodatkowy akumulator,
  • wkrętarki Graphite 58G792 – urządzenia o mocy 250W, wyposażone w 2 biegi. Wyróżniają się momentem obrotowym na poziomie 21,5 Nm.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie wkrętarki?

Zanim zdecydujemy się na zakup wkrętarki, warto zapoznać się z opiniami innych użytkownik na temat pracy poszczególnych modeli. Ponadto należy wziąć pod uwagę to, w jakich warunkach zamierzamy wykonywać pracę, a także, na jakich materiałach chcemy pracować.

Sposób zasilania wkrętarki również jest niezwykle ważny. Wkrętarki akumulatorowe dają większą swobodę działania, jednak musimy pamiętać o regularnym ładowaniu akumulatora. Wskutek tego mają one ograniczoną czasowo pracę. Jednak w przypadku pracy na takich materiałach jak płyty drewnopodobne, drzewo czy ceramika, możemy zdecydować się na niewielką wkrętarkę akumulatorową, która świetnie sprawdzi się w warunkach domowych.