Wnętrza typu loft

Wystrój wnętrz typu loft cieszy się w naszym kraju coraz większą popularnością, doceniają go zwłaszcza ludzie młodzi, urządzając swoje pierwsze lokum. Jest to wystrój wnętrz bardzo specyficzny i ciekawy, acz z pewnością nieodpowiadający wszystkim. Mieszkanie loft jest zdecydowanie surowe i nawiązujące do poprzemysłowych wnętrz. Jest tu dużo przestrzeni, jasnych barw, światła, metalu i szkła. Próżno szukać natomiast klimatycznych kącików czy słodkich bibelotów. Jak stworzyć wystrój wnętrz typu loft? Po pierwsze przestrzeń. To jest słowo, które najlepiej określa loft. Jeśli więc nią nie dysponujemy, może warto pomyśleć o wyburzeniu którejś ze ścian lub przynajmniej poszerzeniu otworów drzwiowych, które połączą poszczególne pomieszczenia.

Po drugie wykończenia. Ten wystrój wnętrz można określić jeszcze jednym słowem- surowość. Nie ma tu miejsca na tapety, firanki, czy włochate dywany, wykorzystuje się za to elementy instalacji, czy ścian, aby stworzyć wystrój wnętrz. Nic więc dziwnego, gdy zobaczymy gdzieś wystające rurki, surową cegłę, czy puszczone na zewnątrz kable od instalacji. Co do dodatków natomiast, będą one przemysłowe, industrialne. Postarajmy się więc o stalowe elementy, dodatki w postaci tablic z różnymi hasłami, podłogę ze starych desek, czy garażowe kontakty. Co jednak ważne, wszystkie elementy muszą być doskonale przemyślane i precyzyjnie zastosowane, aby nie został stworzony efekt bałaganu i niedbałości. Przed wyborem takiego rozwiązania, przemyślmy też, czy będzie on właśnie dla nas, nie każdy dobrze czuje się w tak dużych przestrzeniach i woli coś bardziej przytulnego. Taki wystrój wnętrz nie sprawdzi się także specjalnie w przypadku rodzin, gdzie każdy potrzebuje swojego kąta.

Jeśli chcemy zaaranżować przestrzeń, która spełni koncepcję industrialną i równocześnie będzie wygodnym i przytulnym miejscem dla całej rodziny, wystarczy wybrać dodatki i meble loft ze sklepu IconLoft.