Zmień swoje wnętrze! Wybierz dekoracje, które odmienią mieszkanie

Każdy pragnie, by jego dom prezentował się jak najlepiej. Gdy główne elementy są już na swoich miejscach, warto zadbać o dodatki, akcesoria, dekoracje, które dodadzą charakteru, stworzą niepowtarzalny klimat i sprawią, że chętnie będziemy przebywać we własnych czterech ścianach.

Sztuka dekorowania

Nie zawsze musimy wybierać jedynie praktyczne dekoracje do domu. Przecież równie ważne są dodatki, których jedynym zadaniem jest stworzenie niepowtarzalnego stylu. To one będą cieszyć oczy gości i domowników. Można je postawić zarówno w salonie czy kuchni, jak i w sypialni i na korytarzu.

A jakie dodatki wybierać? W ofercie Indelo znajdziemy niejedno. Od pięknych ramek na zdjęcia, przez kosze, aż po lampy. Najważniejsze jest to, by dokonywać wyboru w zgodzie ze sobą i z własnym stylem.

Złoty blask

Ozdoba w złotym kolorze może podkreślić bogactwo oraz nietuzinkowość w każdym stylu. Najlepiej łączy się z kolorami typu burgund czy butelkowa zieleń. Do tego welurowe fotele i mamy luksusowe mieszkanie.

W przypadku stylu glamour idealnie sprawdzają się ozdoby naścienne, jak zegar czy ramka. Na ich tło pasuje najlepiej granat lub ciemna zieleń. Możemy także zdecydować się na stojące dodatki, jak wazony czy figurki, które zmienią oblicze nawet prostej komody.

Tkaniny w modzie

Jeśli zależy nam rzeczywiście na uzyskaniu efektu luksusu, musimy także postawić na odpowiedni materiał. Najlepiej sprawdzają się tkaniny o aksamitnej fakturze, np. welur. Możemy go wykorzystać na fotele, sofy lub jedynie poduszki.

Poza tym welur stwarza atmosferę tajemniczości, sensualności, ale także odpoczynku. Dobrze więc nadaje się do przestrzeni, która ma być przytulna i nastrojowa.

Znaczące detale

Czasami najlepiej sprawdzi się drobna dekoracja. A kilka takich dodatków może pomóc w osiągnięciu odpowiedniego efektu. Warto tutaj dać pole do popisu wyobraźni i własnej duszy artystycznej. Ozdobny wazon, świeczki lub lampka na biurku dodają dynamiczności.

Gdy zależy nam na bardziej tajemniczej aurze, to wybieramy welurową szkatułkę, którą wykładamy biżuterią lub nawet słodyczami. Możemy do tego dorzucić lekką dekorację, jak lustro.

Świetliste wrażenia

Nie można zapomnieć także o odpowiednim oświetleniu. Lampki i latarnie mogą sprawić, że uzyskamy klimat elegancji lub przytulności. Dobrze sprawdzają się ażurowe abażury lub metalowe klosze.

Jeśli chcemy uzyskać efekt wielowymiarowości, można postawić lampiony tak, by ich światło odbijało się od lustra lub błyszczących przedmiotów w pokoju. Szczególnie wieczorem uzyskamy ciekawy klimat.