Czerń i biel w aranżacji wnętrz w stylu skandynawskim

To właśnie biel i czerń dominuje we wnętrzach skandynawskich, urządzonych w nowoczesnym stylu. Są to dwie barwy za pomocą których można stworzyć zjawiskowe i niepowtarzalne kompozycje. Łącząc ze sobą te dwa jakże kontrastujące kolory może otrzymać nieskończoną ilość możliwych zestawień. Jak użyć czerni i bieli urządzając mieszkanie w nowoczesnym skandynawskim stylu? Przeczytaj nasz artykuł, a poznasz wiele ciekawych rozwiązań wnętrzarskich.

Czym jest styl skandynawski?

W klasycznej odsłonie styl skandynawski bazuje na neutralnych materiałach i kolorach. Białe minimalistyczne lampy są praktycznie nieodłącznym elementem tego stylu. Oprócz tego często w stylu skandynawskim łączy się ciepłe drewno z bielą, szarością oraz akcentami czerni.

Czym są skandynawskie lampy sufitowe?

Lampy skandynawskie charakteryzują się określoną paletą barw, w której dominują biele, szarości czy czernie. Nowoczesne lampy sufitowe czarne, które można dostać w sklepie Bilhome.pl pozwolą Ci uzyskać nowoczesność we wnętrzu udekorowanym w stylu skandynawskim. Co wyróżnia lampy skandynawskie? Już odpowiadamy:

– oszczędność formy;
– minimalistyczne oprawy;
– klosze wraz z abażurami do lamp są wykonywane z naturalnych materiałów;
– białe oświetlenie, które daję skandynawskie lampy sufitowe zbliży Cię do natury.

W związku z tym, że styl skandynawski jest to styl, który propaguje umiłowanie do natury w lampach skandynawskich przeważają takie materiały jak drewno czy papier.

Nowoczesny styl skandynawski w czarno-białym wydaniu

Aranżując wnętrze przy pomocy dwóch tak kontrastujących ze sobą kolorów, musisz pamiętać o proporcji barw – jednej względem drugiej. Takie połączenie jest najczęściej spotykane w proporcji pół na pół bądź ze zdecydowaną przewagą bieli nad czernią. Biel jest wręcz idealnym tłem dla czarnych dodatków czy akcentów, aranżując mieszkanie w nowoczesnym stylu skandynawskim. To właśnie śnieżna biel najczęściej służy jako tło dla czarnej barwy. Z racji tego, że biel ma neutralny charakter, to niemalże każdy czarny akcent, będzie się wyróżniał na jej tle, przykuwając wzrok wszystkich.

Czarne dodatki na białym tle

Czarne akcenty dodadzą charakteru białym skandynawskim wnętrzom. Kluczem do sukcesu połączenia czerni i bieli w aranżacji wnętrza jest jej prostota, bo to właśnie ona urzeka i zachwyca pasjonatów wnętrz. Połączenie tych barw, które mogą wydawać się zimne i surowe, daje ogromne możliwości, aby uzyskać wiele ciekawych wariantów, urządzając mieszkanie. Pamiętaj też, że taka kolorystyka świetnie sprawdzi się w każdym pomieszczeniu.

Piękne, minimalistyczne lampy w stylu skandynawskim w odcieniach czerni i bieli od marki EBB&FLOW, znajdziesz w sklepie https://bihome.pl/Ekskluzywne-lampy-EBBFLOW.

Artykuł powstał we współpracy z https://marbelo.pl/stalowy-uchwyt-meblowy-01