Łazienka w stylu japońskim – japandi. Jak ją wyposażyć

lazienka

Decydując się na urządzenie łazienki w stylu japońskim, możemy cieszyć się jej prostotą połączoną z funkcjonalnością. W tak zaaranżowanych wnętrzach ma panować harmonia, dlatego też nie znajdziemy w nich żadnych zbędnych dekoracji i przedmiotów. Z kolei klimat budowany jest za pomocą kolorów ziemi, naturalnych materiałów, światła oraz funkcjonalnego wyposażenia. Nic więc dziwnego, że styl japoński bardzo często łączony jest ze stylem skandynawskim, co tworzy styl japandi.

Na przestrzeni kilku ostatnich lat duża część osób w celu zmiany aranżacji w łazience, decyduje się na zastosowanie takich rozwiązań, które pozwolą stworzyć funkcjonalną przestrzeń w minimalistycznym charakterze. Stąd też bardzo często we wnętrzach wykorzystywany jest styl japoński lub styl skandynawski. Mimo, że w tym przypadku możemy mówić o dwóch różnych kulturach, to w zakresie projektowania i urządzania wnętrz łączy je podobna filozofia życia. W ten sposób możemy liczyć na stworzenie takie miejsca, w którym zadbamy nie tylko o higienę naszego ciała, ale także i umysłu. Taka łazienka ma być przestrzenią do relaksu, miejscem, w którym możemy odpocząć. Dlatego też dla wszystkich tych osób, którym znudził się styl skandynawski, a którzy cenią sobie prostotę, idealnym rozwiązaniem, jest styl japandi.

Czym charakteryzuje się styl japandi?

Styl japandi jest połączeniem stylu japońskiego i skandynawskiego w kwestii związanej z filozofią urządzania wnętrz. W ten sposób zaprojektowane przestrzenie wyróżniają się dużą prostotą pod względem form, minimalizmem oraz ergonomią. Stąd też w tym przypadku wyposażenie łazienek obejmuje wyłącznie niezbędne rozwiązania utrzymane w jasnych barwach, które zostały wykonane z naturalnych materiałów takich jak kamień lub drewno. W tak zaaranżowanych przestrzeniach wykorzystywane są orientalne dodatki i akcesoria, które zostały zainspirowane kulturą, a także i historią Japonii. Również sama armatura łazienkowa, którą wykorzystujemy w tym stylu, powinna cechować się prostymi liniami, dużą estetyką, funkcjonalnością oraz praktycznością. Warto również pamiętać, że w takim wnętrzu należy zadbać także o odpowiednie oświetlenie. Jest to także bardzo ważny element tego nurtu, w którym światło powinno być miękkie, dzięki któremu będziemy w stanie ocieplić dość minimalistyczne wnętrze, czyniąc je tym samym o wiele bardziej przytulnym.

Jeżeli zależy ci na dostępie do takiej oferty, w której znajdziesz dokładnie takie wyposażenie łazienki, które pozwoli stworzyć wnętrze w stylu japandi, to sklep internetowy Arena Łazienek, w tym przypadku może okazać się idealnym rozwiązaniem.