Filmowanie dronem – z czego wynika popularność tej usługi?

operator drona

Drony są bardzo popularne. Wciąż pojawiają się nowe, bardziej zaawansowane technologicznie modele. Wiele osób kupuje je żeby się nimi po prostu bawić. Inni decydują się na to by wykorzystywać drony w celach zarobkowych. Najlepiej sprawdzają się one w filmowaniu.

Mnogość specjalistów oferujących usługi dronem

W Internecie pojawiły się informacje na temat tego, że operator drona to jeden z lepiej opłacalnych zawodów ostatnich lat. W związku z tym, na rynek weszło wiele nowych firm, które oferują filmowanie dronem. Niestety, nie przekłada się to na umiejętności posiadane przez ich operatorów. Zastanawiając się nad wyborem firmy, która zrealizuje zlecenie należy koniecznie zweryfikować umiejętności operatora oraz posiadane przez niego certyfikaty i licencje. Ważne jest też zapoznanie się z jego portfolio. Im jest ono bogatsze i bardziej różnorodne, tym lepiej. Bezpieczniej jest wystrzegać się osób nie posiadających jeszcze doświadczenia lub nie posiadających certyfikatu VLOS, który to uprawnia do wykonywania lotów w zasięgu wzroku.

Niskie koszty

Ogromnym plusem filmowania dronem jest niewygórowana cena tej usługi. Jest ona dużo tańsza niż w przypadku filmowania z samolotu lub helikoptera. Równocześnie, nagrane materiały nie mają gorszej jakości niż te z tradycyjnego lotnictwa. Wręcz przeciwnie, są one dokładniejsze i łatwiejsze w obróbce.

Bardzo wysokiej jakości materiały dostarczane przez firmy

W związku z ciągłym rozwojem technologii, filmy z drona charakteryzują się bardzo wysoką jakością. Nadają się do późniejszej obróbki oraz szczegółowej analizy. Kadry z filmu można bez obaw wywoływać i drukować. Z całą pewnością będą ozdobą albumu.

Moda

Drony od kilku lat są bardzo modne. W związku z tym modne są też wszystkie usługi z ich wykorzystaniem. Wiele osób uważa je za powiew świeżości i nowoczesnych technologii. Ludzie kochają nowinki technologiczne, a posiadanie własnego filmu nakręconego dronem jest czymś, czym można pochwalić się w mediach społecznościowych.

Użyteczność we wielu dziedzinach

Filmy z drona to ciekawa pamiątka z wesela, imprezy na świeżym powietrzu, czy koncertu. Można je wykorzystywać także do celów marketingowych. Reklama nakręcona z wykorzystaniem ujęć z drona z całą pewnością wzbudzi zainteresowanie klientów. Filmy nagrywane przy pomocy drona mogą też być wykorzystywane w przemyśle. Są przydatne do prowadzenia np. inspekcji. Dronem można dokonać szybkiej inspekcji wizualnej budowy wysokich kominów i budynków. W geodezji – mogą być przydatne do oceny ukształtowania terenu.

Jeśli szukasz sprawdzonych specjalistów z wysokimi umiejętnościami i najlepszym sprzętem na rynku, zajrzyj na http://www.skyred.pl/