Jaki jest realny koszt budowy hali namiotowej?

Budowa hali magazynowej to poważne przedsięwzięcie, które wymaga szeregu pozwoleń i sporego budżetu. Świetną alternatywą jest hala namiotowa, która z powodzeniem zastąpi magazyn, warsztat, halę handlową czy parking spedytorski, często używana jest również w rolnictwie oraz podczas organizacji imprez plenerowych.

Co to jest hala namiotowa?

Hala namiotowa to budowla, która składa się ze słupów, rur, rygli i profili, które są ze sobą połączone za pomocą łączników i śrub. W zależności od potrzeb klienta, hale różnią się od siebie wykorzystywanymi materiałami, wymiarami, grubością rur i profili. Z racji tego, że hala namiotowa traktowana jest jako budowa tymczasowa, do jej postawienia nie są potrzebne wszelkie pozwolenia budowlane, wystarczy jedynie zgłosić do Głównego Inspektora Budowlanego i wojewody lub starosty o tym, że w danym miejscu powstanie hala.

Zalety hali namiotowej

Hala namiotowa to niewątpliwie idealne rozwiązanie dla tych, którzy dopiero startują z biznesem dzięki niskim kosztom budowy. Cena hali namiotowej może być nawet o połowę niższa, niż budowa hali magazynowej stalowej. Koszt budowy hali namiotowej jest również niższy dzięki braku koniecznych pozwoleń i projektu, co nie dość, że zmniejsza koszt, to znacznie przyspiesza jej budowę. Postawienie zajmuje bowiem nawet 1-2 dni! Dodatkowo, istnieje możliwość przenoszenia hali w inne miejsce, co zajmuje zaledwie kilka dni. W zależności od potrzeb, można wybierać pomiędzy najtańszymi, halami sezonowymi, jak również konstrukcjami całorocznymi o wzmocnionej konstrukcji. Hala namiotowa zapewnia świetną izolację, dlatego wbrew pozorom sprawdzi się o każdej porze roku, można również rozważyć konstrukcję wzbogaconą o płytę warstwową lub blachę trapezową, które są ogrzewane. Dodatkowo, hala namiotowa daje duże możliwości pod względem moderowania i rozbudowywania konstrukcji w każdym momencie.

Na czym polega wynajem hali namiotowej?

Dzięki możliwości swobodnego przenoszenia hali, możliwy jest wynajem hali. Jest to świetna opcja dla tych, którzy potrzebują hali jedynie na krótki okres, bez potrzeby jej zakupu. Dlatego producent hal namiotowych Ecodynamic, wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, oferuje również wynajem hal w różnych rozmiarach, które sprawdzą się podczas imprez firmowych, wesel, jak również jako hale handlowe podczas sezonu wakacyjnego. Oprócz hal, oferujemy również wynajem podłóg, stołów, ław oraz nagrzewnic. Z naszą pomocą mają Państwo możliwość skompletowania całego wyposażenia w jednym miejscu, dlatego zachęcamy do zapoznania się z naszą szeroką ofertą.