Jakie zbrojenie wybrać?

Budowa domu rodzinnego nie mogłaby się odbyć bez odpowiednich materiałów. Solidne betonowe fundamenty, cegły lub pustaki pomogą zbudować konstrukcje budynku. Ważnym elementem jest również solidne zbrojenie ze stali, które zapewni bezpieczeństwo mieszkańcom, a także będzie odporne na zróżnicowane warunki pogodowe.

Weryfikacja projektu

Zanim dokonamy zakupu potrzebnych prętów zbrojeniowych, powinniśmy dokładnie przyjrzeć się projektowi domu i zawartym w nim informacjom. Pomogą one oszacować rodzaj, a także ilość materiału, który jest potrzebny podczas prac budowlanych. Projekt ma na celu wskazać kształt, średnice oraz długość prętów. Z zestawienia dowiemy się także, ile ton materiału będzie potrzebne do wykonania poszczególnych elementów. Warto zaznaczyć, że pręty zbrojeniowe kompozytowe potrzebne są do wykonania między innymi fundamentów, stropu czy schodów. Dokładne oszacowanie ilości potrzebnego materiału pozwoli zaoszczędzić pieniądze oraz czas.

Konstrukcja z prętów zbrojeniowych

Kierując się wytycznymi w projekcie, możemy nabyć gotowe pręty zbrojeniowe kompozytowe, które zostaną przycięte i wygięte według naszych potrzeb. Mamy również możliwość zamówienia ich w tonach i przycięcia we własnym zakresie. Warto pamiętać, że ilość stali wyliczona w projekcie może nie być wystarczająca dlatego podczas zakupu warto przewidzieć zapas około 10%. Materiał zbrojeniowy bez przycięcia dostarczany jest kręgach, przez co na placu budowy musimy je wyprostować, dopasować do wytycznych w projekcie. Ekipa nieposiadająca specjalistycznych sprzętów będzie miała problem z ich dostosowaniem. Dlatego warto zamówić gotowe pręty zbrojeniowe kompozytowe, co zdecydowanie wpłynie na jakość wykonywanej pracy.

Szkielety i siatki zbrojeniowe

Profesjonalna wytwórnia specjalizująca się w zbrojeniach nie tylko dopasuje długość i wygięcia, ale również skonstruuje gotowy szkielet według wytycznych projektu. Przestronne konstrukcje połączone strzemionami najczęściej stosuje się przy zbrojeniu ław fundamentalnych, wieńców czy słupów. Skomplikowane siatki zbrojeniowe, których wykonanie jest czasochłonne podczas prac na budowie, możemy zamówić w formie gotowych produktów. Przyspiesza to montaż konstrukcji na stropie i pozwala to uniknąć kosztów związanych z koniecznością zastosowania specjalistycznych maszyn łączących elementy metalowe. Pręty zbrojeniowe kompozytowe możemy zamówić w składzie budowlanym lub hurtowni. Dzięki temu każdy z nich będzie odznaczał się wysoką jakością, wytrzymałością oraz wymiarami zgodnymi z projektem.