Na co uważać podczas montażu rolet?

Przed zakupem rolet warto zwrócić uwagę nie tylko na ich funkcjonalność i walory estetyczne, ale także na sposób montażu. Samodzielny montaż jest dla wielu osób karkołomnym zadaniem z którym trudno sobie poradzić. Najważniejszy to prawidłowy wymiar rolety, ponieważ od tego zależy czy będzie ona zamontowana prawidłowo i działała niezawodnie. Zastanawiasz się na co uważać podczas montażu rolet? Zapoznaj się z poniższym artykułem, a rozwiejesz wszystkie wątpliwości!

Jakie są sposoby montażu rolet?

Warto zwrócić uwagę na to, że montaż powinien być przeprowadzony ściśle według wytycznych producenta i według dołączonych do zestawu komponentów. Rolety wewnętrzne, materiałowe, wolnowiszące montuje się zazwyczaj do ramy okiennej, ściany, sufitu lub wnęki. W przypadku systemów osłaniania zewnętrznych, rolety mogą być montowane podtynkowo, gdzie takie rozwiązanie stosuje się w nowo budowanych obiektach, mogą być także montowane na mur, gdzie są częścią elewacji budynku lub być instalowane na stolarkę okienną PCV, ALU lub drewnianą. To ostatnie rozwiązanie stosuje się podczas budowy obiektu na etapie montażu stolarki okiennej lub już na gotowym budynku. System montażu może być inwazyjny lub bezinwazyjny.

Montaż rolet inwazyjny i bezinwazyjny

System montażu bezinwazyjny jest bardzo prosty, ponieważ nie wymaga zastosowania jakichkolwiek narzędzi. Wykonuje się go pomocą uchwytów nakładanych lub naklejanych. Ten rodzaj montażu dobrze się sprawdza przy lekkich roletach i niedużych oknach, ponieważ lekka powierzchnia materiałów nie obciąży konstrukcji systemu i nie wpłynie na jakość jego obsługi. Montaż rolet inwazyjny wymaga zastosowania specjalistycznych narzędzi takich jak wiertarka, wkrętarka, poziomica, ponieważ należy zaznaczyć miejsca mocowania na listwie przyszybowej, suficie lub ścianie, nawiercić otwory na wkręty lub na kołki, a następnie przymocować system osłony. Ten typ montażu zapewnia stabilność i bezpieczeństwo, ponieważ roleta jest zamontowana solidnie. Aby system osłony był funkcjonalny i działał niezawodnie konieczny jest profesjonalny montaż. Dlatego najlepiej zlecić to zadanie specjalistycznej firmie.

Profesjonalne zakładanie rolet w Poznaniu

Firma Rolo-Styl wykonuje zakładanie rolet w Poznaniu: przeprowadza profesjonalne pomiary i montuje rolety w miejscu wskazanym przez klienta. Dzięki specjalistycznym usługom montażowym masz pewność, że bez względu na rodzaj rolety i miejsce instalacji zostanie ona przeprowadzona fachowo i solidnie. Samodzielny montaż rolet nie zapewni gwarancji ich stabilności, bezpieczeństwa i funkcjonalności. Zaufaj specjalistom.