Pomysł na fotel do salonu

Umeblowanie pomieszczeń w domach czy w mieszkaniach jest niezbędne by wygodnie spędzać w nich czas. By tak się stało, dobrze jest to odpowiednio zaplanować i przemyśleć. Krzesła czy fotele powinny być nie tylko komfortowe, ale też wykonane z dobrych materiałów, jak i pasujące kolorystycznie i stylistycznie do wnętrza. Muszą być też dopasowane pod kątem powierzchni, by nie przeszkadzały w swobodnym przemieszczaniu się po pokoju. Większe fotele najlepiej sprawdzają się w salonach, gdzie przyjmowani są goście czy spożywane są rodzinne posiłki i spędzany wolny czas. Aktualnie wybór fotelu do salonu jest ogromny, oferuje ich wielu producentów i w różnej stylistyce. Ten artykuł pomoże w rozeznaniu, jaki fotel do salonu będzie odpowiedni – minimalistyczny, podłogowy, rozkładany, a może fotel bujany z podnóżkiem? Oto wskazówki przydatne przy zakupie.

Minimalistyczny tapicerowany fotel do salonu

Minimalistyczny fotel to propozycja dla osób ceniących prostotę i klasyczne rozwiązania. Taki fotel nie ma podłokietników i nadaje się najlepiej do mniejszych pomieszczeń. Mebel oparty jest na czterech nóżkach, siedzisku i niskim oparciu. Takie fotele są wygodne i uniwersalne, łatwo je przy tym przenosić z uwagi na niską wagę i wymiary. Są też tanie w naprawie, jeśli materiał z czasem ulegnie uszkodzeniom. Fotele tego rodzaju kierowane są do wnętrz w stylu skandynawskim, gdzie dominuje pragmatyzm i oszczędność.

Fotele podłogowe

Wyróżniającą cechą foteli podłogowych jest brak nóżek, przez co wyglądem zbliżone są do materacy. Różnią się jednak od nich budową, dzięki czemu mogą być układane w dowolnych pozycjach. Takie fotele znajdą zastosowanie jako leżanki lub nisko położone siedziska. Z uwagi na ich położenie należy pamiętać, że takie fotele mogą łatwiej się brudzić i szybciej niszczyć.

Fotele rozkładane

Fotele rozkładane łączą cechy kilku foteli. Takie meble nie mają nóżek, jednak posiadają regulowane oparcie. Dzięki temu mogą być używane jako fotele do salonu, a po rozłożeniu także jako leżanki czy łóżka. Jest to opcja wielofunkcyjna, która pozwoli zaoszczędzić dużo przestrzeni.

Fotele bujane z podnóżkiem

Fotel bujany z podnóżkiem przez pewien czas uważany był za przestarzały, jednak obecnie przeżywa swój renesans. Obecnie takie meble traktowane są jako modne rozwiązania, a przede wszystkim bardzo wygodne. Mają podnóżki, przez po można na nich przyjąć pozycję leżącą. Nadają się nie tylko do przyjemnego spędzania czasu, ale na przykład do masażu. Fotel bujany z podnóżkiem jest atrakcyjny wizualnie, pasuje do wnętrz urządzanych w klasycznym stylu. Nie zajmuje przy tym dużo miejsca i jest łatwy w przenoszeniu.