Szafy do sypialni – na co zwrócić uwagę?

Wiele osób stając przed urządzaniem swojego mieszkania o ograniczonej przestrzeni, zastanawia się, gdzie pomieścić wszystkie niezbędne do codziennej egzystencji przedmioty, jak ręczniki, pościel czy ubrania. Idealnie, jeśli w naszym mieszkaniu jest miejsce na szafy w przedpokoju czy garderoba. Jeśli jednak nadal jest nam nieco za mało miejsca, warto zastanowić się nad szafą w sypialni. Nawet jeśli chcemy, aby to pomieszczenie było swoistym azylem, pozwalającym na wieczorny odpoczynek, szafy trzydrzwiowe czy szafy przesuwne z lustrem powstają obecnie w tak nowoczesnych i minimalistycznych formach, że bez problemu wpasują się w nasze wymarzone wnętrze.

Szafy do sypialni – jakie drzwi wybrać?

Drzwi uchylne czy przesuwne – to jednak z najważniejszych kwestii, z jakimi związane jest planowanie szafy w sypialni. Wszystko zależy oczywiście od przestrzeni, jaką dysponujemy. Popularnym i najczęściej stosowanym rozwiązaniem, pozwalającym na zaoszczędzenie miejsca, są szafy z przesuwnymi drzwiami. Mieszczą się dzięki temu nawet w najmniejszej sypialni, nie zawadzając na przykład przy otwieraniu do niej drzwi, a jednocześnie dają swobodę rozmieszczenia wszystkich rzeczy, które chcemy za nimi ukryć.

Szafy do sypialni – rodzaje frontów

Oryginalność współcześnie powstających frontów szaf pozwala na idealne dopasowanie ich do całości aranżacji. Fronty mogą być w jednolitym kolorze, wtapiając się niemal niezauważalnie w ściany sypialni. Mogą jednak tworzyć bardziej oryginalny element we wnętrzu. Fronty łączące różnego rodzaju materiały, jak płyty fornirowane, szkło czy laminat tworzą efektowne konstrukcje, które można zgrabnie połączyć z pozostałymi elementami aranżacji. Bardzo popularnym rozwiązaniem są szafy przesuwne z lustrem. Szklanatafla odbijając przestrzeń, powiększa ją jednocześnie i powoduje, że szafa staje się niemal niewidoczna w całym pomieszczeniu. to rozwiązanie polecane szczególnie do małych pomieszczeń. W większych sypialniach można pozwolić sobie na szafy zdobione fototapetą czy innymi oryginalnymi detalami, które nadadzą całości wyrafinowany i ciekawy charakter.

Szafy do sypialni – pozostałe elementy

Dobrym rozwiązaniem aranżacyjnym pozwalającym uzyskać oryginalne wnętrze będzie również oświetlenie wnętrza szafy lub instalacja oświetlenia na samej jej górze. Dzięki temu zyskujemy nie tylko dodatkowe źródło światła w sypialni, ale także tworzymy niewielką garderobę z ubraniami, lustrem i właściwym oświetleniem, w której sprawdzimy, czy wszystko gra w naszej stylizacji tuż przed wyjściem.