Jakie ozdoby naścienne do pokoju dziennego wiodą prym na początku 2019 rok?

Rozpoczęliśmy całkiem nowy rok, więc z pewnością mamy wiele pomysłów na zmiany na lepsze. Jeśli dotyczą one przestrzeni naszego domu lub mieszkania, powinniśmy zastanowić się nad tym, na jak szeroką skalę powinny być one zakrojone. Czasami potrzeby będzie generalny remont (dający znakomite rezultaty, ale i pochłaniający sporo czasu, pieniędzy i pracy), czasem wystarczy pozbyć się starego mebla, na jego miejsce kupując coś nowego. Bardzo ciekawym sposobem na odmianę pokoju dziennego jest także kupno nowej naściennej ozdoby. Gdy będzie dobrze dobrana, ma wielką szansę sprawić, by wnętrze nabrało świeżości, energii i stylu!

Fototapety metodą na sukces wnętrzarski!

Do wyboru jest rzecz jasna mnóstwo artykułów o charakterze dekoracyjnym, jednak na ich tle najlepiej wydają się sprawdzać właśnie one. Fototapety. W latach siedemdziesiątych dostępne w niewielkiej liczbie egzemplarzy, dzisiaj występując w wielu tysiącach wspaniałych wzorów. Kiedyś raczej niezbyt trwałe, dziś zachwycające wytrzymałością i solidnością wykonania.

W pokoju dziennym mogą one stać się najważniejszym elementem dekoracyjnym – jeśli oczywiście wybierzemy model rzucający się w oczy, skupiający na sobie uwagę. Zakupiony przez nas egzemplarz może również wpisać się świetnie w klimat wnętrza (jego styl i kolorystykę), stanowiąc niejako kontynuację tego, co zastane. Jedno jest jednak pewne: wybór fototapety nie może być przypadkowy, należy go odpowiednio przemyśleć, by mieć przestrzeń, która mogłaby z powodzeniem znaleźć się w katalogu wnętrzarskim.

Najmodniejsze modele

Na pewno warto zwrócić uwagę na modele trójwymiarowe, które ostatnimi czasy zdobyły wielką popularność. Dzięki nim optycznie powiększamy przestrzeń, jednocześnie ją ozdabiając. Iluzję optyczną wykorzystuje się dziś coraz częściej, sprawiając tym samym, że nawet bardzo mały pokój dzienny jawi się naszym oczom jako spory.

W nowoczesnych przestrzeniach loftowych postawmy na prostotę i minimalizm. Egzemplarz przedstawiający fakturę betonu, drewna czy metalu to ciekawy pomysł na ozdobienie przestrzeni. Surowość wnętrza zostanie dodatkowo podkreślona.

Kiedy zdecydujemy się, postawić na przytulność, sklep z tapetami oferuje nam przede wszystkim modele utrzymane w charakterystycznych barwach. Pojawia się brąz w duecie z beżem, nie brak także akcentów zielonych czy grafitowych. W takich przestrzeniach przyjemnie się wypoczywa, można nabrać sił po dniu pełnym pracy, spędzając czas w rodzinnym gronie.

Modne klimaty glamour także trafiły do pokojów dziennych Polaków. Dzięki nim przestrzenie te wyglądają niejako po królewsku, elegancko i z niedużą dawką przepychu (pamiętajmy, żeby z nimi nie przesadzić, aby przestrzeń nie prezentowała się nadto barokowo). Taka ozdoba naścienna także uchodzi za ciekawy pomysł aranżacyjny.

Postawmy więc na nową dawkę dekoracji w naszym pokoju dziennym, a już wkrótce przekonamy się o tym, jak wiele zmieniło się na lepsze!