Szklane ściany przeciwpożarowe

Trendy w aranżacji wnętrz zmieniają się bardzo szybko, ale pewne rzeczy są ponadczasowe. Z pewnością należą do nich szklane wykończenia wnętrz. Coraz częściej można spotkać się także ze szklanymi ścianami. Czy są przeznaczone dla każdego rodzaju powierzchni? Zdecydowanie tak! Można je montować w biurach, mieszkaniach, sklepach, hotelach czy restauracjach. A system Aluprof umożliwia także instalację ich w budynkach ze strefami pożarowymi.

Bezpieczeństwo szklanych ścian działowych

System Aluprof został specjalnie skonstruowany z myślą o powierzchniach i miejscach w budynku, w którym pojawiają się oznaczone strefy narażone na pożar i określone drogi ewakuacyjne. Normy prawne zawarte są w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Kwestia bezpieczeństwa pożarowego poruszana jest w rozdziale 3 „Strefy pożarowe i oddzielenia przeciwpożarowe”. Szklane ściany działowe dostosowane do tych norm i przepisów posiadają aluminiowe profile i wyspecjalizowane przekładki, które zapewniają izolację termiczną, w wyniku której zapewniają bardzo niską wartość współczynnika przenikania ciepła. Odporność systemu Aluprof w przypadku konstruowania szklanych ścian przeciwpożarowych mieści się w klasach od EI 15 do EI 120 w przypadku obiektów pionowych. Szklane ściany przeciwpożarowe oprócz bezpieczeństwa w strefie pożarowej zapewniają także izolację akustyczną. Ten atut jest niezwykle przydatny w branży biurowej. Za pomocą szklanych ścian można podzielić dużą powierzchnię biurową zachowując jednocześnie otwartą przestrzeń.

Szklana aranżacja wnętrza

Wszyscy specjaliści od aranżacji wnętrz twierdzą jednogłośnie, że szkło jako materiał ponadczasowy idealnie sprawdza się w przypadku każdej przestrzeni. Wykorzystując go przy wystroju biura uzyskuje się efekt nowoczesności połączonej z elegancją. W przypadku mieszkania czy domu można stworzyć wrażenie jeszcze większej powierzchni rezygnując z murowanych ścian. W hotelach najczęściej motyw szklanej ściany pojawia się w pokojach między sypialnią a łazienką.

Kupujesz nową kabinę? A może stara nadal działa ale musisz wymienić kilka rzeczy? Pamiętaj o detalach, np. takie rolki do kabiny prysznicowej to dość istotny element, dzięki któremu przycinające się drzwi prysznica nie będą irytować Cię każdego wieczora.