Jaki fotel do biura wybrać?

Wygodny fotel do pracy biurowej to jeden z najważniejszych czynników składających się na to, że pracuje nam się komfortowo. Dlatego, pytanie: jaki wygodny fotel do biura wybrać?” powinno być kluczowym, które zadamy sobie podczas urządzania naszego kąta do pracy. Niezależnie od tego, czy będzie to stacja do home office w domowych pieleszach, czy stanowisko do pracy przy komputerze w biurowcu.

Wygodny fotel do biura – czyli jaki?

Czym kierować się szukając odpowiedniego fotela do pracy przy biurku? Przede wszystkim: nie tylko wyglądem. Zdecydowanie warto wypróbować fotel przed opłaceniem zakupu, czyli, krótko mówiąc, usiąść na nim już w sklepie, spróbować odchylić się do tyłu, pozostać na siedzisku przez dłuższą chwilę, oprzeć się na podłokietnikach oraz, w miarę możliwości, przystawić fotel do biurka.

Na co zwrócić uwagę przeglądając oferty sklepów z fotelami do biura?

Jeśli siadając na fotelu czujemy ulgę, oznacza to, że mamy spełnione podstawowe kryterium wyboru odpowiedniego fotela do długich godzin pracy. Fotel musi nas po prostu cieszyć.

Jednak nie należy opierać swoich wyborów jedynie o krótkotrwale samopoczucie podczas przymierzania fotela przez krótką chwilę w sklepie. Warto sprawdzić, czy model, który mamy na oku, ma możliwość regulacji oparcia siedziska, a także czy istnieje możliwość dostosowania kąta nachylenia fotela. W idealnej sytuacji, oparcie powinno być wyprofilowane i dostosowane do naturalnych krzywizn kręgosłupa. Siedzisko nie powinno nas uciskać. W opinii użytkowników, najbardziej wygodny fotel do biura to taki, w którym głębokość siedziska jest regulowana. Dzięki możliwości regulacji, mamy możliwość sterowania kątem zgięcia kolan podczas siedzenia, a co za tym idzie, poziomem obciążenia lędźwiowej części kręgosłupa.

Z jakiego materiału powinno być obicie fotela do pracy przy biurku?

Dodatkowo, popatrzmy bacznie na materiał, z którego wykonano obicie fotela. W cenie są materiały oddychające, a jednocześnie odporne na ścieranie. Takie, z których łatwo zmyć zabrudzenia oraz takie, które nie będą straszyły nas chłodem w czasie upalnego lata. Często wybierana siatka jest przewiewna, ale niekoniecznie wpisuje się w aranżację przestrzeni, w której umieszczamy fotel. Dodatkowo, fotel z siedziskiem z siatki nigdy nie będzie tak miękki jak skórzany fotel ze sprężystym wypełnieniem na siedzisku.

Zadbaj również o estetykę

Ostatecznie też istotny jest wygląd mebla. Fotel musi być nie tylko komfortowy, ale także powinien cieszyć nasze oko i wpisywać się w całość aranżacji biura lub mieszkania. W sklepach znajdziemy niesamowity wybór kolorów i kształtów foteli: od minimalistycznych mebli wpisujących się doskonale w nowoczesny design, po fotele w stylu boho, rustykalnym lub skandynawskim.

Podsumowanie

Spędzanie minimum 8 godzin dziennie w pozycji siedzącej to duże wyzwanie dla naszego kręgosłupa. Jeśli nie nabierzemy odpowiednich nawyków w trzymaniu postawy, szybko odczujemy tego negatywne skutki. Dlatego wygodny fotel do siedzenia przy biurku powinien znajdować się na liście priorytetów w wyposażaniu wszelkich miejsc pracy.