Środki grzybobójcze – charakterystyka

Środki grzybobójcze to specjalistyczna grupa preparatów, które mają za zadanie zwalczać objawy i choroby wywołane przez szkodliwe patogeny chorobotwórcze. Takie substancje to doskonałe antidotum na wszelkiego rodzaju choroby, takie jak mączniak prawdziwy, czarna plamistość czy rdza, ponieważ szybko i skutecznie je zwalczają. Stosowanie produktów grzybobójczych zapobiega rozwojowi chorób i rozprzestrzenianiu się zarazy. Jakie są rodzaje środków i czym się charakteryzują? Wyjaśniamy w poniższym poradniku.

Preparaty grzybobójcze – charakterystyka

Tego rodzaju produkty posiadają w swoim składzie specjalnie dobrane aktywne składniki, które działają niezwykle skutecznie na różne rodzaje chorób grzybowych. Dzięki temu są w stanie pokonać rozwój choroby na każdym jej etapie. To jedyny ratunek dla roślin, ponieważ zapobiegają ich gniciu, więdnięciu liści i obumieraniu. W zależności od rodzaju ich sposób działania może się różnić. Jednakże takie preparaty działają na wnętrze rośliny i hamują procesy chorobotwórcze oraz chronią ją profilaktycznie od zewnątrz, tworząc skuteczną barierę przed chorobami.

Środki grzybobójcze – jakie są ich rodzaje

Producenci oferują szeroki wybór środków, skutecznych na różnego rodzaju choroby roślin. Mączniak prawdziwy, zaraza ziemniaka, zaraza pędów bukszpanu, fytoftoroza, szara pleśń czy opadziny liści to tylko niektóre z nich. Do ochrony róż i innych roślin ozdobnych, uprawianych w domu i w ogrodzie znakomitym preparatem jest Fungimat AL, który zawiera dwie substancje aktywne, działające na wnętrze i zewnątrz rośliny. Magnicur Finito to idealny produkt do zwalczanie chorób grzybowych warzyw i może być stosowany zapobiegawczo lub interwencyjnie. Magnicur Energy jest specjalistą od zwalczania fytoftorozy i innych, odglebowych chorób grzybowych i skutecznie chroni warzywa i rośliny ozdobne.

Jakie są jeszcze skuteczne preparaty na choroby grzybowe roślin?

Do roślin sadowniczych i ozdobnych świetnie się nada Magnicur One-Day, który jest bardzo skutecznym preparatem do zwalczania szarej pleśni, zaś Magnicur Gold szybko rozprawi się rdzą gruszy, parchem jabłoni i innymi chorobami grzybowymi drzew i krzewów owocowych, działając nie tylko zapobiegawczo i interwencyjnie, ale wywołuje także proces fotosyntezy. Do ochrony róż i roślin ozdobnych bardzo dobrym wyborem jest Mulirose, który działa kompleksowo, ponieważ zwalcza choroby grzybowe i ma działanie owadobójcze.

Wszystkie te preparaty grzybobójcze to wyjątkowo skuteczna broń przeciwko patogenom chorobotwórczym różnego rodzaju. Dobra wiadomość jest taka, że wszystkie je można kupić w jednym miejscu – sklepie Protect Garden.